• Moto3 Hírek
  • Moto3 Hírek - Valencia, Futam: Binder nagyot hibázott, majd mindenkin átgázolt

Moto3 Hírek - Valencia, Futam: Binder nagyot hibázott, majd mindenkin átgázolt

Készült: 2016.november.13 12:53 Készítette: Lipták Melinda Írta: Balogh Tamás Kategória: Moto3 hírek, Motoros Hírek, Motogp hírek Forrás P1race

A dél-afrikai a verseny elején egészen a 22. helyig csúszott vissza, majd nagy felzárkózása után a fináléban is elvétett egy kanyart, ám ez sem tudta megakadályozni abban, hogy győzelemmel zárja világbajnoki szezonját. Joan Mir második helyével az év újonca lett, a dobogót Andrea Migno tette teljessé.
Vasárnap 11 órakor startolt el a Moto3-asok idei utolsó viadala, a Valenciai Nagydíj. Az élről pályafutása során először Aron Canet vághatott volna neki a 24 körös futamnak – ezt azonban végül nem tehette meg, miután a felvezető kör végén leállt a motorja, így be kellett tolni őt a bokszutcába, s csak onnan tudott elrajtolni. Az első helyet így a világbajnok Brad Binder örökölte meg, a start után azonban elsősorban Joan Mir és Enea Bastianini küzdött a vezetésért. Bindernek ráadásul problémái is támadtak a váltóval a második körben, így visszacsúszott a mezőny második felébe.

A dél-afrikai azonban még mindig jobban járt, mint például Francesco Bagnaia és Gabriel Rodrigo, akiknek egy közös esés után idejekorán véget ért a versenye.
Mir az elején néhány tizedmásodperces előnyt épített ki az őt üldöző három olasszal, Fabio di Giannantonióval, Andrea Mignóval és Bastianinivel szemben, miközben Binder néhány kör alatt már újra a pontszerzők között motorozott. A dél-afrikait a saját gyors körei mellett az is segítette, hogy Mirt a versenyirányítás egy pozíció visszaadására kötelezte – sárga zászlónál való előzés miatt –, így ideiglenesen Migno vette át a vezetést, a fiatal spanyol azonban hamar visszaszerezte tőle az első pozíciót. Még csak a táv felénél jártunk, mire Binder valóban fel is zárkózott az élmezőnyre: a futam ezen szakaszában az első kilenc helyezett még egyetlen bolyban motorozott.

Migno igyekezett megnyújtani a lépéseit, miután ismét az élre állt, ám üldözői nem hagyták, hogy jelentős előnyre tegyen szert. Olyannyira, hogy Mir nyolc körrel a vége előtt újfent magához ragadta a vezetést, sőt Mignót nem sokkal később a 22. helyről visszazárkózó Binder is maga mögé utasította. Már csak négy kör volt hátra, amikor a világbajnok máris az első pozícióban találta magát – igaz, ez még mindig nem jelentett győzelmet számára, hiszen pár perccel később újfent hibázott, így a dobogóról is lecsúszott.

Az utolsó kör elején aztán Binder ismét visszaelőzött mindenkit, s onnan már nem is adott esélyt senkinek, így a világbajnok győzelemmel zárta a 2016-os szezont. Mir második helyével megszerezte az „év újonca” címet, ráadásul a pontversenyben is feljött ötödiknek, míg a dobogó alsó fokára Migno állhatott fel. Őket Bastianini és Di Giannantonio követte a sorban, a top10-et pedig Guevara, Kornfeil, Öttl, Navarro és Martin tette teljessé – a kilencedik pozícióban befutó spanyol ezzel megszerezte az összetettet harmadik helyét Bastianini mögött és a verseny elején bukó Bagnaia előtt. A valenciai program 12:20-kor folytatódik a Moto2-esek idei utolsó versenyével, majd 14 órakor következik a MotoGP szezonzárója.