• Moto3 Hírek
  • Moto3 Hírek - Sepang, Futam: Bagnaia nyerte a piros zászlóval végződő versenyt

Moto3 Hírek - Sepang, Futam: Bagnaia nyerte a piros zászlóval végződő versenyt

Készült: 2016.október.30 10:02 Készítette: Lipták Melinda Írta: Szegedy Loretta Kategória: Moto3 hírek, Motoros Hírek, Motogp hírek Forrás P1race

Furcsa véget ért a maláj viadal, amelynek végén előkerült a piros zászló. Bagnaia nyert, Kornfeil és Bendsneyder előtt. Quartararo szép felzárkózást mutatott be és negyedik lett. Nagyon sok bukás történt, többek között Brad Binder és Jorge Navarro sem tudta befejezni a versenyt.
A szezon utolsó előtti Moto3-as versenyére magyar idő szerint hajnali öt órakor került sor. Az időre nem lehetett panasza a mezőnynek, a levegő hőmérséklete 30 fok körül mozgott. A hétvége legnagyobb hiányzója a világbajnokságban jelenleg második Enea Bastianini, aki sérülése miatt kénytelen kihagyni a sepangi viadalt. Hiroki Ono sem állt rajhoz az időmérőn elszenvedett esése következtében. Binder simán eljött a pole pozícióból, Bagnaia követte őt, Navarro azonban visszaesett. Két hatalmas baleset történt az első körben, többek között Migno, Bulega és Canet is búcsúzott a versenytől.

Navarro a hetedik helyen tartózkodott, miközben Bagnaia nem engedte Bindert megszökni az élen. Hatan alkották ekkor az élmezőnyt, miközben Mir átvette a vezetést, de elrontotta az egyik kanyart, Dalla Porta, Binder és Di Giananntonio követték őt és elestek. Bagnaia örökölte az első helyet, Kornfeil volt a második, Navarro pedig a harmadik tizennégy körrel a vége előtt. Az olasz hatalmas előnyt szedett össze a cseh versenyzővel szemben. Navarro sem bírt a körülményekkel és a tizenötös kanyarban kicsúszott. Antonelli közben fellépett a harmadik pozícióba. Brad Bindert egy rövid motorszerelés után visszaengedték a pályára. Antonelli és Danilo sem bírta a nyomást, így ők is kiszálltak a csatából.

Néhány bukást elszenvedő pilótát vizsgálatra szállítottak az orvosi központba. Bagnaia továbbra is magabiztosan vezetett. Bendsneyder elment Kornfeil mellett, így már ő volt a második, míg Quartararo feljött negyediknek. Maria Herrera a top tízen belül volt, amikor bukott. Ekkor piros zászlóval megszakították a futamot, de az egyetlen női versenyző nem sérült meg. Nem indították újra a versenyt, a tizenötös kanyarban történt baleset miatt. Bagnaia ezzel megnyerte a versenyt.