• Moto3 Hírek
  • Moto3 Hírek - Sepang, Időmérő: Binder a legvégén zsebelte be a pole-t az esőben

Moto3 Hírek - Sepang, Időmérő: Binder a legvégén zsebelte be a pole-t az esőben

Készült: 2016.október.29 08:22 Készítette: Lipták Melinda Írta: Balogh Tamás Kategória: Moto3 hírek, Motoros Hírek, Motogp hírek Forrás P1race

A felerősödő, majd csillapodó eső miatt dramaturgiailag izgalmasan alakult a Moto3-asok malajziai kvalifikációja: a sokáig vezető Jorge Navarrónak Francesco Bagnaia körére még volt válasza, a rajtelsőséget azonban a legutolsó pillanatban javító világbajnok szerezte meg.
A Moto3-asok szombat délelőtti, harmadik szabadedzése szinte tökéletes körülmények között zajlott, s a világbajnok Brad Binder bizonyult a leggyorsabbnak a száraz pályán, megelőzve Jakub Kornfeilt és Francesco Bagnaiát. Az időmérő edzésükig azonban megérkezett – ami azt illeti, többször is – az eső Sepangba, és mivel a kvalifikáció idejére is jósoltak égi áldást, szinte a teljes mezőny azonnal kigurult a pályára, hogy a még viszonylag jó állapotú pályán fussák meg gyorskörüket.

Az előrejelzések nem is hazudtak, a negyvenperces gyakorlás felénél igencsak felerősödött az eső, amelynek köszönhetően a versenyirányítás végül piros zászlóval megszakította a körözést. Nagyjából húsz perc várakozás következett, aztán amikor alábbhagyott az eső, újraindították az edzést. A pálya állapota eleinte nem tette lehetővé, hogy megközelítsék a vezető idejét még az enyhébb esőben elérő Jorge Navarro eredményét, ám az utolsó percekre folyamatosan javulni látszottak a körülmények.

A tűzijáték nem is maradt el: Bagnaia volt a spanyol kihívója, ám végül 34 ezredmásodperccel elmaradt a spanyoltól. A pole azonban mégsem Navarróé lett, hanem az utolsó körében rengeteget javító Binderé, így a vb-győztes vághat neki az élről a szezon utolsó előtti futamának. Navarro azonban így sem lehet csalódott, hiszen ezzel jó esélyt kap, hogy vasárnap újra megközelítse vagy akár át is vegye az összetett második helyét, hiszen az ezüstérmes pozíciót jelenleg 21 pontos előnnyel birtokló Enea Bastianini a Phillip Island-i bukása során elszenvedett csigolyatörése miatt nem indul Sepangban (a helyét a Red Bull Rookies Cup idei bajnoka, Ayumu Sasaki vette át). A második sorba egyébként Dalla Porta, Rodrigo és Antonelli kvalifikálta magát a holnap itthoni idő szerint hajnali 5 órakor startoló viadalra.