Forma-1 Hírek - Rosberg nyerte a Brazil Nagydíjat

Készült: 2015.november.15 18:54 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Nico Rosberg vezetésével a Mercedes kettős győzelmet aratott a Brazil Nagydíjon és sikerével a német pilóta megszerezte a második helyet a bajnokságban.
Rosberg, irányítva a versenyt kényelmes előnnyel zárt Lewis Hamilton előtt, míg a harmadik helyen a Ferrari pilótája, Sebastian Vettel zárt.

Rosberg megtartotta előnyét a pole pozícióból indulva, annak ellenére, hogy Hamilton a Senna S külső ívén próbálkozott, míg Vettel a harmadik helyen fordult.

Rosberg az első etap végére egy másodperces előnybe került Hamiltonnal szemben, de Vettel boxba érkezése miatt hosszúra nyúlt első kerékcseréje.

Azonban Hamilton egy körrel későbbi kerékcseréje is lassú volt, így Rosberg visszavehette az első helyet.

Hamilton fél másodpercre zárkózott fel Rosbergre, de néhány kör próbálkozás után rádión közölte, lehetetlen követni egy másik autót és visszaesett csapattársa mögé.

Rosberg a 34. körben állt ki második alkalommal új abroncsokért és Hamilton egy körrel később követte őt, a német pilóta kényelmesen növelhette előnyét.

A páros harmadik kerékcseréjére az 50. és 51. körben került sor, megtartották első két helyüket, a két pilóta között közel két másodperc volt a különbség.

Rosberg tovább növelve előnyét 7.7 másodperces előnnyel zárta a futamot, a dobogóra még Hamilton és Vettel állhatott fel.

Kimi Räikkönen magányosan a negyedik lett, míg honfitársa, Valtteri Bottas jó rajt után az ötödik helyet szerezte meg.

Nico Hülkenberg az elévágást alkalmazta az első kerékcserék során és így megelőzte Daniil Kvyatot a hatodik helyen, Felipe Massa a nyolcadik lett.

Romain Grosjean Max Verstappen előtt a kilencedik helyen végzett. A holland pilóta bátor vezetéssel végzett az első tízben.

Pastor Maldonado egy alternatív stratégiát próbált, de csak a 11. lett, miután Marcus Ericssonnal ütközött és büntetést is kapott, míg Daniel Ricciaro csak a 12. helyig jutott a 19. pozícióból indulva.

Sergio Perez a 13. lett megelőzve Felipe Nasrt, Jenson Buttont és Fernando Alonsót.

Ericsson a 17. lett, míg Will Stevens legyőzte házon belüli küzdelme során Manor Marussiás csapattársát, Alexander Rossit.

Carlos Sainz Junior a boxutcából indult, miután autója leállt a rajtrácsra felvezető körben, de a Descida do Lagónál félrehúzódott a rajt után és feladta a futamot.

A 2015-ös szezont lezáró Abu Dhabi Nagydíjat november 29-én rendezik.