• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Rosbergé a pole pozíció Brazíliában

Forma-1 Hírek - Rosbergé a pole pozíció Brazíliában

Készült: 2015.november.14 17:21 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Nico Rosberg sorozatban ötödik pole pozícióját szerezte, miután megelőzte mercedeses csapattársát, Lewis Hamiltont a Brazil Nagydíj időmérő edzésén.
Rosberg a Q3 elején az élre állt, miután Hamilton a Bico de Patónál hibázott és a német pilóta második körében tovább javítva 1:11.282-es eredményt ért el.

Hamilton csapattársa mögött 0.078 másodperces hátránnyal végzett, míg a ferraris Sebastian Vettel hátránya a harmadik helyen már jelentős volt.

Valtteri Bottas a negyedik lett, de a hetedik helyre sorolják hátra, annak eredményeként, hogy a szabadedzésen piros zászlós fázisban előzött és ezért háromhelyes rajtbüntetést kapott.

Így Räikkönen a negyedik, Hülkenberg az ötödik, Dannil Kvyat a hatodik helyről kezdheti a vasárnapi versenyt.

Felipe Massa nem tudott csapattársával, Bottasszal versenyre kelni és a nyolcadik helyről indul, míg Daniel Ricciado a kilencedik lett, de a 19. helyre sorolják hátra motorcsere miatt.

A Q3-ban szereplők névsorát Max Verstappen zárta, három tizedmásodperccel elmaradva Ricciardo mögött.

Felipe Nasr alig maradt le a Q2-ről és a 11. lett, megelőzve a Toro Rosso pilótáját, Carlos Sainz Juniort.

Sergio Perez a 13. lett a Force Indiával, Marcus Ercisson és Romain Grosjean előtt. A francia pilóta a Ferraduránál megpördült és ezzel elszállt minden esélye arra, hogy a legjobb tízbe kerülhessen.

Pastor Maldonado már az első akadályt elbukta, csak a 16. helyen végzett a McLaren pilótája, Jenson Button előtt.

Alexander Rossi ismét megelőzte Manor Marussiás csapattársát, Will Stevenst, míg Fernando Alonso motorhiba miatt megállt a Q1-ben a pályán.

Alonso nem tudott mért kört teljesíteni és a Q1 további részét a pálya melletti karosszékből nézte végig.

A Brazil Nagydíj vasárnap, helyi idő szerint 14 órakor veszi kezdetét.