• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Rosbergé a pole pozíció Mexikóban

Forma-1 Hírek - Rosbergé a pole pozíció Mexikóban

Készült: 2015.október.31 22:33 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Nico Rosberg sorozatban negyedik pole pozícióját szerezte, miután a Mexikói Nagydíj időmérő edzését az első helyen zárta. Rosberg előbb 1:20.120-as időt ért el, majd 1:19.480-ra javított, a Q3 utolsó köreiben már senki nem tudott ennél jobb teljesítményt elérni.
A német pilóta 0.188 másodperccel előzte meg mercedeses csapattársát, Lewis Hamiltont, ezzel a csapat ismét kibérelte az első sort.

Sebastian Vettel a harmadik lett a Ferrarival, megelőzve a Red Bull pilótáit, Daniil Kvyatot és Daniel Ricciardót.

A Williams a hatodik és hetedik helyen végzett Valtteri Bottasszal és Felipe Massával, Max Verstappen a nyolcadik lett a Toro Rossóval.

A Force India csak a Q3 végén gurult a pályára és a két pilóta, Sergio Perez és Nico Hülkenberg a kilencedik és tizedik lett.

Carlos Sainz Junior a 11. helyen zárt a Toro Rossóval, míg a Lotus a 12. és 13. helyet szerezte meg Romain Grosjeannal és Pastor Maldonadóval.

Marcus Ericsson bejutott a Q2-be és a 14. helyen végzett a Sauberrel, míg a ferraris Kimi Räikkönennek szörnyű napja volt.

Miután az utolsó szabadedzés során megállt a pályán, Räikkönen az időmérő edzésen részt tudott venni, de fékprobléma miatt az egyes kanyarnál megpördült. A finn pilóta a 15. helyen végzett, de sebességváltó csere miatt öt hellyel hátrasorolják és csak a McLaren pilótáit előzi meg a rajtrácson.

Fernando Alonso a 16. lett, de a 19. helyre sorolják hátra motorbüntetés miatt, pedig eredménye a Q1-ben csak 1.3 másodperccel maradt el a legjobb időtől.

Felipe Nasr a 17. lett a Sauberrel, míg Alexander Rossinak újra sikerült megelőznie manoros csapattársát, Will Stevenst.

Jenson Button nem tudott részt venni az időmérő edzésen motorprobléma miatt, amely már az utolsó szabadedzésen is akadályozta őt. A brit pilóta akkor is az utolsó helyről indulhatott volna, ha részt vesz az időmérő edzésen, mivel kettős motorcsere miatt 50 helyes hátrasorolást kap.

A Mexikói Nagydíj vasárnap, helyi idő szerint 13 órakor veszi kezdetét.