• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Rosberg volt a leggyorsabb a második szabadedzésen

Forma-1 Hírek - Rosberg volt a leggyorsabb a második szabadedzésen

Készült: 2015.október.31 16:54 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

A Mercedes pilótája, Nico Rosberg érte el a legjobb köridőt a Mexikói Nagydíj második szabadedzésén. Rosberg 1:21.531-es eredményét második gyors körében érte el a lágyabb keveréken és 0.245 másodperccel előzte meg Red Bullos riválisát Daniil Kvyatot.
Daniel Ricciardo csapattársától egy tizedmásodperccel elmaradva a harmadik helyen zárt, Lewis Hamilton a négyes kanyarnál megpördülve a negyedik lett.

A Ferrari az ötödik és hatodik helyen végzett Sebastian Vettellel és Kimi Räikkönennel. A német pilóta alig maradt el Hamilton mögött, de finn csapattársát 0.4 másodperccel előzte meg.

Valtteri Bottasnak az egyes kanyar féktávjánál problémája akadt, elveszítette uralmát autója felett és összetörte autójának első vezetőszárnyát.

A finn pilóta vissza tudott térni a boxba javításra és később újra pályára gurult, majd a hetedik helyen zárt.

A McLaren javuló sebességet mutatott, Fernando Alonso a nyolcadik lett, Jenson Button a garázsból későn kihajtva a kilencedik helyen végzett.

Felipe Massa a 10. helyen zárt a Force India pilótája, Nico Hülkenberg előtt.

Pastor Maldonado a 12. lett, egy ezredmásodperccel megelőzve Carlos Sainz Juniort.

Felipe Nasr a 14. helyen megelőzte Sergio Perezt, míg Romain Grosjean sebességváltó probléma miatt megállt a pályán.

Grosjean leállása miatt piros zászlóval megszakították az edzést, arra az időre, amíg a pályabírók eltávolították az E23-as autót a pályáról.

Marcus Ericsson a 17. helyen végzett a Sauberrel Alexander Rossi és Will Stevens előtt.

Az első szabadedzést az élen záró Max Verstappen miatt is piros zászlót lengettek az első öt percben, mivel a stadionrész kijáratánál összetörte autóját.

Az edzés bizonyos szakaszaiban az eső eleredt, amely az utolsó tíz percre felerősödött és így a pilóták ezt az időszakot már a boxban töltötték, ugyan néhányak intermediate abroncson néhány körre kimerészkedtek a pályára.