• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Rosbergé a pole pozíció Austinban

Forma-1 Hírek - Rosbergé a pole pozíció Austinban

Készült: 2015.október.25 16:53 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Nico Rosberg sorozatban harmadik alkalommal indulhat a pole pozícióból vasárnap délután, azt követően, hogy a Q2-ben az élen végzett az Egyesült Államok Nagydíjának időmérő edzésén.
Rosberg a leggyorsabb időt a második etap során érte el, majd a körülmények annyira romlottak a Circuit of the Americas pályán, hogy a versenyirányítás kisebb csúsztatás után úgy döntött, törli a Q3-at.

Ez azt jelenti, hogy a Q2-es eredmények alapján határozzák meg a rajtrácsot, az első sorba Rosberg mellé csapattársa, Lewis Hamilton állhat fel.

Daniel Ricciardo és Daniil Kvyat a harmadik és negyedik helyen zárt a Red Bullal, míg Sebastian Vettel az ötödik lett, de a 15. helyre sorolják hátra motorcsere miatt. Vettel a Q1-en alig jutott túl, a 15. helyen állt és a 10-es kanyarnál a gumifalnak ért.

Vettel hátrasorolásával Sergio Perez és Nico Hülkenberg foglalhatja el az ötödik és hatodik helyet a Force Indiával.

Kimi Räikkönen a nyolcadik lett, de motorcsere miatt a finn pilótát is tíz hellyel hátrébb sorolják. A Ferrari versenyzője mögött Felipe Massa és Max Verstappen zárt.

Fernando Alonso a Q3-as szintidőtől néhány tizedmásodperccel maradt csak el és a 11. helyen zárt, a Ferrari pilótáinak büntetése miatt azonban két pozíciót nyer.

Valtteri Bottas a 12., míg Romain Grosjean a 13. lett a Lotusszal.

Jenson Button majdnem egy másodperces hátránnyal zárt csapattársa mögött a 14. helyen, míg a Q2-ben a leglassabb Pastor Maldonado volt.

A Sauber egyik pilótája sem tudott a Q1-en túljutni, Marcus Ericsson és Felipe Nasr jelentős hátránnyal zárt, ahogyan a Manor Marussia párosa, Alexander Rossi és Will Stevens is.

Carlos Sainz Junior a Q1 elején szenvedett balesetet, amikor a hármas kanyarnál a gumifalba csúszott, autójának mentéséig piros zászlóval megszakították az edzést.

Az Egyesült Államok Nagydíja az előzetes tervek alapján helyi idő szerint 14 órakor veszi kezdetét.