• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Hamilton zárta az élen a harmadik szabadedzést

Forma-1 Hírek - Hamilton zárta az élen a harmadik szabadedzést

Készült: 2015.október.24 17:41 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

A világbajnok Lewis Hamilton érte el a legjobb köridőt az Egyesült Államok Nagydíjának harmadik szabadedzésén, amelyet erős esőzés nehezített.
Annak ellenére, hogy délig nem nyitják ki a Circuit of the Americas kapuit, az FIA úgy döntött, megrendezi a helyi idő szerint 11 órakor kezdődő szabadedzést, bár megtiltotta az intermediate abroncsok használatát és csak az esőgumik álltak a csapatok rendelkezésére.

Miután délutánra az eső felerősödése várható, az első 35 percben mindenki sok munkát végzett, mivel ha az időmérő edzést nem rendezik meg, akkor a harmadik szabadedzés eredménye alapján hirdetnek rajtrácsot.

Hamilton az edzés közepén 1:59.517-es eredményt ért el és ezzel 0.863 másodperccel megelőzte ferraris riválisát, Sebastian Vettelt.

Vettel néhány percen belül kétszer is elhagyta a pályát, de sértetlenül visszatért a boxba az SF15-T autóval.

Nico Hülkenberg a harmadik helyen zárt a Force Indiával, megelőzve a williamses Valtteri Bottast és a Toro Rosso újoncát, Carlos Sainz Juniort.

Daniil Kvyat a hatodik lett, míg Kimi Räikkönen, aki Vettelt követte az edzés első felében, a hetedik helyre csúszott vissza.

Az edzést elsőként megkezdő Daniel Ricciardo a nyolcadik helyen végzett, míg Nico Rosberg, aki a hármas kanyarnál nagy sebességnél hagyta el a pályát a kilencedik lett.

A német pilóta az első vezetőszárnnyal állt bele a gumifalba, de visszatért a pályára és folytatta a munkát.

Felipe Massa és Sergio Perez nem tudták megközelíteni csapattársaikat és a 10., illetve 11. helyen zártak a Lotus párosa, Romain Grosjean és Pastor Maldonado előtt.

Fernando Alonso a 14. lett, mögötte Marcus Ercisson és Jenson Button végzett.

Will Stevens megelőzte manoros csapattársát, Alexander Rossit, az utolsó két helyen Felipe Nasr és Max Verstappen végzett.

Az Egyesült Államok Nagydíjának időmérő edzése helyi idő szerint 14 órakor veszi kezdetét.