• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Hamilton nyerte az Orosz Nagydíjat

Forma-1 Hírek - Hamilton nyerte az Orosz Nagydíjat

Készült: 2015.október.12 17:00 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Lewis Hamilton egy karnyújtásnyira került a 2015-ös bajnoki címhez, miután megnyerte az Orosz Nagydíjat azt követően, hogy csapattársa, Nico Rosberg kiesett.
Rosbergnek gázpedál problémája akadt a futam elején, ezt követően Hamilton az élre állt és Sebastian Vettel előtt megnyerte a futamot.

Sergio Perez izgalmas harcot folytatott a harmadik dobogós helyezésért, végül sikerült megszereznie a Force Indiával.

A rajtot követően Rosberg megtartotta az első helyet, a kettes kanyarnál a belső ívet választotta, így Hamiltonnak nem volt választása, a második helyen maradt.

A biztonsági autót be kellett küldeni a pályára, miután Nico Hülkenberg a kettes kanyarnál megpördült és Marcus Ericssonnal ütközött, Max Verstappen autója is defektet kapott az eset során.

Az újraindulást követően Rosberg megtartotta pozícióját, de azonnal gázpedál problémára kezdett panaszkodni, a kettes kanyart néhány körrel később szélesebben vette és Hamilton az élre állt. A német pilóta tartotta a második helyet, de a probléma súlyosnak bizonyult és a 13-as kanyar kijáratánál lelassított, kiállt a boxba és feladta a versenyt a kör végén.

Néhány körrel később a biztonsági autót ismét a pályára kellett küldeni, amikor Romain Grosjean a hármas kanyarnál balesetet szenvedett. A francia pilóta elveszítette Lotusa felett az irányítást és a gumifalba kötött ki; Grosjean szerencsére a balesetet sérülés nélkül megúszta.

Hamilton az újraindulásnál megtartotta első helyét, míg Vettel Räikkönen elé került és felzárkózott Bottasra, a Williams pilótája mögött haladt, amikor a finn kiállt kerékcserére a 26. körben.

Vettel a 31. körben látogatta meg szerelőit és egy gyorsabb kiállással Bottas elé tudott kerülni, habár a finn honfitársa, Kimi Räikkönen előtt maradt, amikor a Ferrari pilótája egy körrel később kereket cserélt.

Hamilton a következő körben kapta meg a keményebb keveréket és kényelmes előnnyel tért vissza a mezőny elé.

Perez és Ricciardo a harmadik és negyedik helyen haladt, miután a második biztonsági autós fázis alatt kereket cseréltek, néhány másodperccel előzték meg Bottast és Räikkönent.

Bottas végül megelőzte Ricciardót a kettes kanyar előtt nyolc körrel a leintés előtt és Perezre kezdett el felzárkózni. A finn pilóta befogta mexikói riválisát, de csak az utolsó előtti körben tudott előzni a 13-as kanyarnál, míg Räikkönen követte őt.

Räikkönen a négyes kanyar belső ívén próbálkozott Bottasszal szemben az utolsó kanyarnál, de ütköztek, Bottas a falban kötött ki, a Ferrari pedig súlyos sérüléseket szerzett.

Így Perez megörökölte a harmadik helyet, míg Felipe Massa a negyedik lett, Räikkönen a sérült autóval az ötödik helyen ért célba, de vizsgálat alá vonták a Bottasszal szembeni ütközés miatt.

Daniil Kvyat a hatodik helyen zárta h azai versenyét, miután négy körrel a leintés előtt Daniel Ricciardo kiállt feltételezhetően a felfüggesztés meghibásodása miatt. A hetedik Felipe Nasr lett.

Pastor Maldonado a nyolcadik helyen zárt, míg mindkét McLaren pilóta pontot szerzett a kilencedik és 10. helyen, Jenson Button Fernando Alonso előtt végzett.

A szezon következő versenye, az Egyesült Államok Nagydíja október 25-én kerül megrendezésre Austinban.