• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Rosbergé a pole pozíció Oroszországban

Forma-1 Hírek - Rosbergé a pole pozíció Oroszországban

Készült: 2015.október.10 15:54 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Nico Rosberg sorozatban második pole pozícióját szerezte, miután az élen zárta az Orosz Nagydíj időmérő edzését. Rosberg 1:37.113-as eredményét első gyors körében érte el és ezt követően helyezése már nem került veszélybe, Lewis Hamilton a 13-as kanyarnál hibázott és a boxba hajtott.
Hamilton időeredménye a második helyre volt elég és Rosberg mellé állhat fel a rajtrács első sorába.

Valtteri Bottas a harmadik lett a Williamsszel a ferraris Sebastian Vettel előtt.

Kimi Räikkönen az ötödik helyen zárt, a Force India Nico Hülkenberggel és Sergio Perezzel a hatodik és hetedik lett.

Romain Grosjean a nyolcadik leggyorsabbnak bizonyult, az első tízbe még Max Verstappen és Daniel Ricciardo fért be.

Daniil Kvyat alig csúszott le a Q3-ról hazai versenyhétvégéjén és a 11. lett a sauberes Felipe Nasr előtt.

Jenson Buttonnak sikerült a Q2-be jutnia és a 13. helyen végzett, a Lotus pilótája, Pastor Maldonado előtt.

A Williams pilótája, Felipe Massa nem tudott csapattársához, Bottashoz hasonló jó teljesítményt nyújtani és csak a 15. helyig jutott.

Fernando Alonso a 16. lett, de a mezőny végére sorolják hátra 35 helyes rajtbüntetése miatt.

Marcus Ericsson a 17. helyen végzett Will Stevens és Roberto Merhi előtt.

Carlos Sainz Junior a harmadik szabadedzésen elszenvedett balesete után nem vett részt az időmérő edzésen.

Az Orosz Nagydíj vasárnap, helyi idő szerint 14 órakor veszi kezdetét.