• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Hamilton volt a leggyorsabb a második olasz szabadedzésen

Forma-1 Hírek - Hamilton volt a leggyorsabb a második olasz szabadedzésen

Készült: 2015.szeptember.04 15:12 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

A világbajnok, Lewis Hamilton bizonyult a leggyorsabbnak a monzai Olasz Nagydíj második szabadedzésén. Hamilton 1:24.279-es eredménnyel zárt az első helyen, amelyet a lágyabb keveréken érte el és végül 0.021 másodperccel előzte meg mercedeses csapattársát, Nico Rosberget.
A páros a keményebb keveréken folyamatosan cserélgette az első helyet, majd a lágyabb keveréken Hamilton bizonyult a gyorsabbnak.

A ferraris Sebastian Vettel ismét harmadik lett, 0.759 másodperccel maradt el Hamilton mögött, a német pilóta alig volt gyorsabb a lágyabb keveréken, mint a Mercedes pilótája a keményebben.

A Force India tovább folytatta első szabadedzésen mutatott erős formáját, Sergio Perez a negyedik, Nico Hülkenberg az ötödik helyen zárt.

Kimi Räikkönen a hatodik leggyorsabb lett, míg a Lotus a hetedik és nyolcadik helyen zárt, Romain Grosjean meg tudta előzni Pastor Maldonadót, annak ellenére, hogy az Ascarinál nehéz pillanatokat élt át.

A Williams pilótái kerültek még az első tízbe, Valtteri Bottas három tizedmásodperccel előzte meg Felipe Massát.

Az első tízben nyolc Mercedes motort használó pilóta végzett, pedig a partnercsapatok még nem kapták meg azt a továbbfejlesztett erőforrást, amelyet a gyári csapat már használ.

A Sauber a Ferrari legújabb motorfejlesztését használva a 11. és 12. helyen végzett Felipe Nasr, Marcus Ericsson sorrendben, míg Daniel Ricciardo munkáját feltételezhetően sebességváltó probléma akadályozta és a 13. lett.

Max Verstappen az Ascari sikán féktávjánál megpördült, de a kavicságyból vissza tudott térni a pályára és a 14. helyen végzett, csapattársa, Carlos Sainz Junior előtt.

Fernando Alonso a 16. helyen végzett a Manor Marussia párosa, Will Stevens és Roberto Merhi előtt.

Jenson Button csak három körig jutott, majd műszaki problémája akadt az MP4-30-cal, a mezőny végén Daniil Kvyat végzett.