Forma-1 Hírek - Hamilton nyerte a Belga Nagydíjat

Készült: 2015.augusztus.23 20:40 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Lewis Hamilton tovább növelte előnyét a világbajnoki pontversenyben miután csapattársa, Nico Rosberg előtt megnyerte a Belga Nagydíjat. A brit pilóta győzelmével 28 pontra szakadt el Nico Rosbergtől.
Romain Grosjean a harmadik lett a Lotusszal - ez az első dobogós helyezése 2013 óta -, míg Sebastian Vettel az utolsó előtti körben kapott defektet, miközben egy kerékcserés stratégiával próbálkoztak.

Hamilton megtartotta az első helyet a rajtnál, de a Ridillonnál ráhajtott a kerékvetőre és védekeznie kellett a gyors rajtot vevő Sergio Perezzel szemben, miközben Daniel Ricciardo a harmadik helyre került Valtteri Bottas és Nico Rosberg elé, akik a kör végén helyet cseréltek.

Hamilton gyorsan előnyre tett szert, körönként egy másodperccel volt gyorsabb, főleg a középső szektorban tudott gyors lenni. Perezre közben Ricciardo zárkózott fel.

Ricciardo a nyolcadik körben kiállt a keményebb keverékért, míg Perez egy körrel később követte ausztrál riválisát, de ő maradt a lágyabb keveréken és közvetlenül a Red Bull pilótája mögé tért vissza.

Miközben a Mercedes pilótái az első két helyen haladtak, Perez Ricciardo ellen próbálkozott a Les Combes-nél és sikerrel járt; Rosberg a kör végén keményebb keveréket kapott és a páros elé tért vissza. Perez próbálta megelőzni a német pilótát, de Rosberg a Les Combes-nél védekezni tudott és a mexikói pilóta előtt maradt.

Hamilton szintén megkapta a keményebb keveréket és néhány másodperccel Vettel mögé tért vissza, ám a kör végén a német pilóta is kereket cserélt.

Hamilton négy másodperces előnyt tudott kiautózni Rosberggel szemben, Perez további 10 másodperccel követte a német pilótát, míg Ricciardo a Raidillont vette szélesen mielőtt Grosjean megelőzte őt.

Néhány körrel később Grosjean Perezt is maga mögé utasította és a harmadik helyre zárkózott fel.

Ricciardo versenye véget ért, amikor az utolsó kanyarnál elfékezte magát és autója leállt, virtuális biztonsági autós fázis következett.

Perez nem sokkal a virtuális biztonsági autós fázis előtt cserélt kereket, míg többen - így Grosjean is - a biztonsági autós fázis alatt kaptak új abroncsokat.

Amikor a verseny folytatódott, Rosberg már 2.2 másodpercre volt Hamiltontól, de a brit pilóta gyorsan növelni tudta előnyét.

Hamilton a 30. kör végén állt ki új lágyabb keverékekért, előnye öt másodperc volt ekkor, míg Rosberg a következő körben látogatta meg szerelőit.

Vettel a pályán marad, egy kerékcserés stratégiával próbálkozott, ám Grosjean felzárkózott rá a verseny utolsó felében.

A francia pilótát Vettel az utolsó előtti körig tudta feltartóztatni, ekkor a Kemmel egyenesben jobb hátsó abroncsa eldurrant, a német pilóta visszaesett a mezőnybe.

A defektnek köszönhetően Daniil Kvyat a negyedik helyre került, az orosz pilóta az utolsó etapot a lágyabb keveréken teljesítve megelőzte Felipe Massát és Sergio Perezt is.

Perez idei legjobb eredményével, az ötödik helyezéssel zárt Massa előtt, aki megtartotta hatodik helyét, annak ellenére, hogy a futam végén nagy nyomás alá helyezte Kimi Räikkönen és Max Verstappen is.

A holland pilóta próbálkozott Räikkönen előzésével az utolsó körben, de a Les Combes-nél szélesen ment és a nyolcadik helyen maradt.

Bottas visszacsúszott a mezőnybe, miután a Williams belekevert egy keményebb keveréket a lágyabb szett közé és mivel nem megfelelő abroncsok kerültek autójára, ezért áthajtásos büntetést kapott, végül a kilencedik helyen ért célba.

Marcus Ericsson csapattársát, Felipe Nasrt megelőzve az utolsó pontszerző helyen végzett.

Vettelt a 12. helyre rangsorolták a McLaren párosa, Fernando Alonso és Jenson Button elé, a Manor házi küzdelmét Roberto Merhi nyerte Will Stevensszel szemben.

Nico Hülkenbergnek a motorral voltak problémái a rajtrácsra vezető körben és miután nem tudott elindulni, lefújták a rajtot és a mezőny még egy felvezető kört teljesített.

Carlos Sainz Junior autója a második felvezető körben veszített erőt, de néhány kör hátránnyal vissza tudott térni a pályára, míg Pastor Maldonado csak néhány kört teljesített, mielőtt motorja felmondta a szolgálatot.

A 2015-ös szezon következő versenyét, az Olasz Nagydíjat szeptember 6-án rendezik Monzában.