• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Hamilton győzelemmel ünnepelte világbajnoki címét

Forma-1 Hírek - Hamilton győzelemmel ünnepelte világbajnoki címét

Készült: 2014.november.24 07:49 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Lewis Hamilton Formula-1-es pályafutása második világbajnoki címét szerezte az Abu Dhabi Nagydíjon.
Hamilton győzelmet aratott Abu Dhabiban, annak ellenére, hogy Felipe Massa a futam végén felzárkózott. Nico Rosberg a 14. helyen végzett, miután műszaki problémákkal küzdött.

Hamilton már a rajtnál az élre állt, megelőzte Rosberget és a német pilótának Massa ellen kellett védekeznie az első kanyarnál, miközben Valtteri Bottas rossz rajtjának köszönhetően a nyolcadik helyre csúszott vissza.

Hamilton és Rosberg között közel másfél másodpercre nőtt a különbség, miközben a páros tisztán elszakadt Massától, aki Button előtt kényelmesen vezetett.

A Mercedes két pilótája probléma nélkül váltott a keményebb keverékre és a páros között 2.6 másodperc különbség volt, Massa egy rövid etapot a mezőny élén teljesített.

Hamilton és Rosberg között a távolság stabilizálódott amíg a német pilóta a hotel előtti kanyarnál szélesen nem ment, majd ezt követően sok időt veszített minden szektorban.

A 25. körben Rosberget arról tájékoztatták, hogy az ERS meghibásodott autóján és erőt veszített, körönként közel négy másodpercet dobott el. Előbb Massa, majd Bottas előzte meg a német pilótát.

Az élen haladók második kerékcseréjüket probléma nélkül teljesítették, kivéve Massát, aki a keményebb keveréken hosszú etapot töltött a pályán.

Massa 11 körrel a futam vége előtt állt ki é sa lágyabb keveréket kapta meg, 11.2 másodperces hátrányba került Hamiltonnal szemben.

A brazil pilóta megkezdte a felzárkózást, végül 2.5 másodperccel végzett Hamilton mögött, Bottas a harmadik lett a másik Williamsszel.

Daniel Ricciardo a boxutcából indulva a negyedik helyen ért célba, míg Jenson Button a McLarennel az ötödik lett.

Nico Hülkenberg és Sergio Perez a hatodik és hetedik helyen zártak, míg Sebastian Vettel és a Ferrari párosa, Fernando Alonso, Kimi Räikkönen sorrendben végeztek az első tízben.

A futam végére Rosberg visszaesett és végül a 14. helyen zárta a szezon utolsó versenyét, az Abu Dhabi Nagydíjat.