• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Rosbergé a pole pozíció a szezonzáró futamon

Forma-1 Hírek - Rosbergé a pole pozíció a szezonzáró futamon

Készült: 2014.november.22 15:33 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Nico Rosberg zárta az élen Lewis Hamilton előtt a szezon utolsó időmérő edzését, melyet a Yas Marina pályán rendeztek, Abu Dhabiban.
Rosberg 1:40.480-as idejével majdnem négy tizedmásodperccel bizonyult gyorsabbnak Hamiltonnál, a harmadik helyen Valtteri Bottas zárt.

Rosberg már az első körök után az élen állt, miután Hamilton az utolsó előtti kanyart szélesen vette és az utolsó kanyarban blokkoltak kerekei.

Az utolsó köreiben mindkét pilóta javított, de Hamilton nem talált elég időt ahhoz, hogy behozza Rosberggel szembeni hátrányát, így a német pilóta idei 11. pole pozícióját szerezte.

Bottas rövid ideig fenyegette Hamilton második helyét, de végül a harmadik helyen zárt, megelőzve williamses csapattársát, Felipe Massát.

Daniel Ricciardo Sebastian Vettelt megelőzve az ötödik lett, míg Daniil Kvyat a lenyűgöző hetedik helyen zárt a Toro Rossóval.

Jenson Button a nyolcadik lett Kimi Räikkönen és Fernando Alonso előtt. A spanyol pilóta utolsó Q3-as körét megszakította, miután a 11-es kanyart szélesen vette.

Kevin Magnussen a Q1-ben gyors volt, de a Q2-ben már nem tudott jó kört összerakni és a 11. helyen végzett a McLarennel a Toro Rosso pilótája, Jean-Eric Vergne előtt.

A Force India párosa, Sergio Perez és Nico Hülkenberg a hetedik rajtsorba állhatnak fel, míg a Saubernél utolsó versenyhétvégéjét teljesítő Adrian Sutil a 15. helyet szerezte meg.

Romain Grosjean a 16. helyen alig csúszott le a Q2-ről. A francia pilóta azonban 20 helyes rajtbüntetése miatt csak a mezőny végéről indulhat. Mivel a büntetésből csak négy pozíciót tud letölteni, ezért a verseny korai szakaszában boxutca áthajtásos büntetést kell teljesítenie.

Esteban Gutierrez a 17. helyen zárt a Sauberrel a Lotus másik pilótája, Pastor Maldonado előtt végzett.

A Caterham párosa, Kamui Kobayashi és Will Stevens zárják az utolsó rajtsort, a brit újonc csak fél másodperccel maradt el sokkal tapasztaltabb csapattársa mögött.

A szezont záró és a világbajnoki küzdelmet eldöntő Abu Dhabi Nagydíj vasárnap, helyi idő szerint 17 órakor veszi kezdetét.