• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Hamilton nyerte az Egyesült Államok Nagydíját

Forma-1 Hírek - Hamilton nyerte az Egyesült Államok Nagydíját

Készült: 2014.november.04 07:59 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Lewis Hamilton sorozatban ötödik Formula-1-es győzelmét aratta, miután a futam közel féltávjánál megelőzte mercedeses csapattársát, Nico Rosberget. Hamilton győzelmével a legsikeresebb brit pilóta lett a Formula-1 történetében.
A brit pilóta Rosberg elé a futam második etapjának elején került és probléma nélkül tartotta ezt követően maga mögött csapattársát és idei 10. győzelmét aratta.

Hamilton előnye 24 pontra nőtt Rosberggel szemben, amely azt jelenti, a bajnoki küzdelem nyitott marad a szezonzáró Abu Dhabi Nagydíjig.

Daniel Ricciardo a harmadik lett, miután mindkét Williams pilótát megelőzte a kerékcserék során. Harmadik helye ellenére Ricciardo hátránya 102 pontra nőtt és matematikai esélyét is elveszítette annak, hogy az idei évben világbajnok legyen.

Rosberg megtartotta első helyét a rajt után, miközben Hamilton a második helyen maradt, Felipe Massa Valtteri Bottas elé került, Alonso pedig Ricciardót előzte meg.

Az első kör végén pályára kellett küldeni a biztonsági autót, mivel Adrian Sutil és Sergio Perez ütközött. Sutil reménye egy erős eredményre elszállt, amikor a Force India pilótája, Perez a 15-ös kanyarnál nekicsúszott autójának. Mindkét versenyző kiállni kényszerült, mivel autóik súlyos sérüléseket szenvedtek.

Az újraindulásnál Rosberg maradt az élen és Hamilton előtt folyamatosan egy másodperces előnye volt, ám a brit pilótának gumiproblémái akadtak. Rosberg kezdte a kerékcserét, Hamilton egy körrel később váltott a keményebb keverékre és a német pilóta előnye a cserék után majdnem három másodpercre nőtt.

A Red Bull alávágást alkalmazott Ricciardóval, az ausztrál megelőzte Bottast, amikor a Williams pilótája egy körrel később kiállt kerékcserére. Ricciardo már a negyedik helyen haladt, Massa előnye csak néhány másodperc volt.

Hamilton folyamatosan csökkentette hátrányát Rosberggel szemben a következő etapban és a 25. körben a DRS segítségével a 12-es kanyar féktávjánál előzött, azonban a kanyar kijáratánál a páros nagyon közel került az ütközéshez.

A középső etapban Hamilton előnyét folyamatosan növelte Rosberggel szemben, Massa fenyegetően öt másodpercre követte őket.

De a brazil pilóta elveszítette harmadik helyét Ricciardóval szemben a második kerékcserék folyamán. Mass lassú kerékcserét teljesített, a Red Bull pilótája ismét az alávágást alkalmazta, így Ricciardo már a harmadik helyre került.

A Mercedes reagált az üldözőkre, Hamilton egy körrel később egy újabb szett keményebb keveréket kapott. Rosberg a következő körben követte őt, a német pilóta maradt a második helyen, négy másodperccel csapattársa mögött és hasonló előnnyel a harmadik helyezett Ricciardo előtt.

Rosberg 2.4 másodpercre csökkentette hátrányát Hamiltonnal szemben, de a brit reagált és a különbség a két pilóta között állandósult, miközben folyamatosan előnyre tettek szert Ricciardóval szemben.

Sebastian Vettel a boxutcából indult és minimális javulást ért el, miután az első néhány körben a biztonsági autós fázis alatt több kerékcsere is történt, de a verseny felénél elvégzett kerékcsere után a hatodik helyen állt. Megelőzte Fernando Alonsót, amikor a spanyol pilóta utolsó kerékcseréjét teljesítette, de csak nézni tudta, amikor Alonso visszaelőzte őt a 12-es kanyarnál.

A Red Bull később kihívta Vettelt egy új szett lágyabb keverékre és a 14. helyre esett vissza. Ennek ellenére a német pilótának sikerült felzárkózni és végül a hetedik helyet szerezte meg Kevin Magnussen és Jean-Eric Vergne mögött. Pastor Maldonado a 10. lett és ezzel első pontjait szerezte meg az idei évben, annak ellenére, hogy öt másodperces időbüntetést kapott.

Romain Grosjean és Jenson Button a 11. és 12. helyen végeztek, míg Kimi Räikkönen a 13. lett, Esteban Gutierrez és Daniil Kvyat előtt.

Nico Hülkenberg a hátsó egyenesben kényszerült feladni a versenyt a Force Indiával még a futam első szakaszában.

A világbajnokság következő versenyét, a Brazil Nagydíjat november 9-én rendezik az interlagosi pályán.