• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Továbbra is Hamilton a leggyorsabb Austinban

Forma-1 Hírek - Továbbra is Hamilton a leggyorsabb Austinban

Készült: 2014.november.01 11:53 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Lewis Hamilton mercedeses csapattársát, Nico Rosberget 0.003 másodperccel megelőzve az élen végzett az Egyesült Államok Nagydíjának második szabadedzésén.
Rosberg 1:39.088-as idejével Hamilton előtt 0.053 másodperces előnnyel vezetett, amikor a lágyabb keveréken alacsony üzemanyag terheléssel mentem, de Hamilton második gyors körében válaszolt, 1:39.085-tel.

A brit pilóta edzése azonban negyed órával a leintés előtt véget ért, Mercedes W05 Hybridjét a garázsban vizsgálták. A Mercedes mindkét pilótája sebességváltó problémákra panaszkodott, amikor a második szabadedzésen megkezdték versenyszimulációjukat.

Fernando Alonso lett a harmadik a Ferrarival, habár hátránya Hamiltonhoz képest több, mint egy másodperc volt. Daniel Ricciardo miután az első szabadedzésen alig tudott körözni, délután a negyedik lett.

Felipe Massa a Williamsszel az ötödik helyen zárt, megelőzve a ferraris Kimi Räikkönent és a Toro Rosso fiatalját, Daniil Kvyatot.

Kevin Magnussen és Jenson Button állt az élen a kemény keveréken futott körök során, de végül hátracsúsztak a lágyabb keveréken teljesített körök miatt, végül a nyolcadik és kilencedik helyen zártak.

A Force India pilótája, Nico Hülkenberg fért még be az első tízbe.

Valtteri Bottas visszaülhetett a Williamsbe, miután az első szabadedzést kihagyta és autóját a tartalékpilóta, Felipe Nasr használta. A finn pilóta a 11. lett Romain Grosjean előtt, aki a gyors Essesben megpördült.

Jean-Eric Vergne is megismerkedhetett a pályával, miután Max Verstappen vezette autóját az első szabadedzésen. A francia pilóta a 13. lett a Force India versenyzője, Sergio Perez előtt.

Pastor Maldonado a 15. helyen végzett, miután a 19-es kanyar kijáratánál megpördült, míg a Sauber párosa, Adrian Sutil és Esteban Gutierrez a 16. és 17. helyen zártak.

A négyszeres világbajnok, Sebastian Vettel hátránya öt másodperc volt, mivel úgy döntött, nem végez időmérő edzés szimulációt. A német pilótának a vasárnapi versenyt a boxutcából kell megkezdenie, mert hatodik erőforrását használja fel az idei évben.

Az Egyesült Államok Nagydíjának harmadik szabadedzése szombaton, helyi idő szerint 10 órakor veszi kezdetét.