• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Rosbergé a pole pozíció Suzukában

Forma-1 Hírek - Rosbergé a pole pozíció Suzukában

Készült: 2014.október.05 05:34 Készítette: Lipták Melinda Kategória: Autós Hírek, Forma1 Hírek Forrás F1Hungary

Nico Rosberg mercedeses csapattársa, Lewis Hamilton előtt végzett a Japán Nagydíj időmérő edzésén és szerezte meg a pole pozíciót.
Rosberg a Q3 mindkét körében gyorsabb volt, mint csapattársa, végül 1:32.506-os idővel, majdnem két tizedmásodperces előnnyel zárta az edzést bajnoki riválisa, Hamilton előtt.

A Williams a rajtrács második sorát bérelte ki, Valtteri Bottas a harmadik, Felipe Massa a negyedik lett.

Fernando Alonso az ötödik helyen végzett a Ferrarival Daniel Ricciardo és a McLaren párosa, Kevin Magnussen és Jenson Button előtt.

Sebastian Vettel a kilencedik lett, Räikkönen a 10. helyen végzett.

Jean-Eric Vergne alig maradt le a Q3-ról és a 11. helyen végzett, de motorcsere miatt tíz hellyel hátrébb sorolják a versenyre, míg Sergio Perez utolsó körét megszakítva a 12. helyen zárt. Daniil Kvyat a 13. lett, míg Nico Hülkenberg úgy tűnt, továbbjut a Q3-ba, ám végül a Casio Trianglénél hibázott és időt veszített.

A Sauber ugyan továbbjutott a Q2-be, de csak a 15. és 16. helyen végezte, Adrian Sutil, Esteban Gutierrez sorrendben.

Egyik Lotus pilóta sem tudott a Q1-ből továbbjutni, Pastor Maldonado Romain Grosjent kevesebb, mint egy tizedmásodperccel előzte meg.

A venezuelai pilótát azonban a mezőny végére sorolják vissza motorbüntetés miatt és miután nem tudja letölteni a tízhelyes büntetést, ezért a következő, orosz futamra öthelyes hátrasorolást visz magával.

A kiscsapatok versenyét Marcus Ericsson nyerte a Caterhammel a 19. helyen, mögötte Jules Bianchi, Kamui Kobayashi és Max Chilton végeztek.

A Japán Nagydíj vasárnap, helyi idő szerint 15 órakor veszi kezdetét.