MotoGP Hírek - Dani Pedrosa sikeres rutinműtéten esett át

Készült: 2013.november.15 18:22 Készítette: Lipták Melinda Írta: Forgó Ariel János Kategória: Motoros Hírek, Motogp hírek Forrás P1race

Dani Pedrosa tegnap meglátogatta a barcelónai Dexeus egyetemi klinikát, ahol a spanyol versenyző jobb kulcscsontjából egy titánium lemezt és tizenhárom csavart távolítottak el.
A háromszoros világbajnok még a 2011-es francia nagydíjon ütközött Marco Simoncellivel, amely során Pedrosa kulcscsonttörést szenvedett. A spanyol motorost természetesen rögtön az esetet követően megoperálták, azonban egészen eddig nem kerültek eltávolításra azok a „kiegészítők”, amelyeknek köszönhetően abban az évben folytatni tudja a versenyzést. A 28 éves pilóta számtalan alkalommal sérült meg karrierje során, amely általában döntő részben befolyásolta az adott évben a világbajnoki esélyeit. A spanyolt idén sem kerülték el a peches momentumok, így a véghajrából kénytelen volt kimaradni, vagyis csupán csak asszisztálhatott újonc csapattársa világbajnoki címéhez.

Pedrosa 2006 óta versenyez a királykategóriában, az elmúlt nyolc szezon alatt pedig hatszor volt év végén a top3-ban. Összesen 84 dobogós helyet (25 győzelem) tudhat magáénak a legnagyobbak között, ezzel pedig a MotoGP történetének az egyetlen olyan versenyzője, aki ilyen győzelmi mutatóval nem tudott még világbajnokságot nyerni a premier kategóriában. Jövőre ugyan ismét nekirugaszkodhat a spanyol, azonban nem valószínű, hogy már idén domináló csapattársa mellett sok babér terem számára, főleg ha netán év közben kiderül, hogy nem hosszabbít vele a Repsol Honda.