MotoGP Hírek - Valencia teszt, 3. nap: Marquez továbbra is világbajnoki formában

Készült: 2013.november.13 20:24 Készítette: Lipták Melinda Írta: Balogh Tamás Kategória: Motoros Hírek, Motogp hírek Forrás P1race

A második naphoz hasonlóan szerdán is az újdonsült világbajnok, Marc Marquez bizonyult a leggyorsabbnak a valenciai teszten, ráadásul alig öt századdal maradt csak el szombati pályacsúcsától. A mezőnyben már nem volt ott többek között a két gyári Yamaha, így mindössze 14-en köröztek a spanyolországi ringen.
Marc Marquez egyszerűen megállíthatatlan: vasárnap világbajnoki címet nyert harmadik helyével Valenciában, majd miután a hétfői tesztnapot ő és a Repsol Honda is kihagyta, kedden viszont már az első helyen végzett. A gyakorlás szerdai, egyben utolsó napján erre is rátett még egy lapáttal, ugyanis 1:30.287-nél állította meg a stoppert, amely mindössze öt századdal maradt el szombati pályacsúcsától, jelezve a riválisoknak, hogy a 2014-es Honda is rendkívül erősnek tűnik, így nehéz lesz őket legyőzni a következő szezonban.

Fő riválisuk, a Yamaha gyári alakulata azonban már nem gurult pályára szerdán, így mások előtt is megnyílt a lehetőség, hogy villantsanak. Ezzel leginkább a Tech3 csapat brit pilótája, Bradley Smith tudott élni, aki ugyan három tizedet szintén kapott a spanyol világbajnoktól, de ezzel a második helyet csípte meg. Mögötte Stefan Bradl végzett a harmadik helyen az LCR Honda színeiben, felülmúlva a másik repsolost, Dani Pedrosát, aki utolsóként tudott beférni 1:31 alá szerdán.

Eddig Pol Espargaro sem vall szégyent a Tech3 istálló Yamaháján: ugyan ma közel egy másodperccel lassabbnak bizonyult egy évvel több tapasztalattal rendelkező csapattársánál, még ez is elég volt ahhoz, hogy megcsípje a hatodik helyet Alvaro Bautista mögött, aki a sérüléséből lábadozó Scott Redding távollétében ma már egyedüliként körözött a Gresini csapat képviseletében. A Moto2-es világbajnok bátyja, Aleix Espargaro és a Forward Yamaha is kifejezetten jól ment szerdán: idejük a nyolcadik helyet jelentette számukra.

A CRT-kategóriát az elmúlt két évben végigdomináló spanyol elé legjobb ducatisként a Pramac Racing olasz versenyzője, Andrea Iannone fért be, míg a két gyári pilóta, Andrea Dovizioso és Cal Crutchlow csak a kilencedik és tizedik pozícióban zárt, miközben a tesztpilóta, Michele Pirro tőlük alig elmaradva 11. lett. Az Aspar csapat pilótái, Nicky Hayden és Hiroshi Aoyama a 12. és 13. helyeket szerezték meg a produkciós Hondákkal, a sort pedig Michael Laverty zárta a Paul Bird Motorsport ART-jével.

A MotoGP mezőnye legközelebb február elején teljesít kollektív tesztet, méghozzá Sepangban, ugyanakkor november végéig még engedélyezettek a privát gyakorlások.