• Autós Hírek
  • Forma-1 Hírek - Hamilton sima győzelmet szerzett Monzában Bottas és Vettel előtt

Készült: 2017.szeptember.03 15:46 Készítette: Lipták Melinda Írta: Hujber Dávid Kategória: Forma1 Hírek, Autós Hírek Forrás Motorsport.com

Lewis Hamilton rendkívül dominánsan nyerte meg az Olasz Nagydíjat a csapattársa és a ferraris riválisa, Sebastian Vettel előtt Monzában. Már a Mercedes pilótája vezeti a bajnokságot.
Szombaton nagyon sok eső esett Monzában, ami miatt a harmadik szabadedzésen és az időmérőn sem a tervek szerint alakultak a dolgok. Ezúttal nem volt szükség a több órás csúsztatásra, hiszen napos, száraz idő fogadta a mezőnyt, akik így totálisan más körülmények között rajtolhattak el a legendás olasz aszfaltcsíkon.

Ha az időjárás nem is, a sok rajtbüntetés igencsak megkavarta a paklit a mezőnyben. Ericsson, a Sauber svéd versenyzője például hiába végzett a 18. pozícióban a kvalifikáción, a 10. helyről várhatta az indulást. Mellette Wehrlein is sokat profitált ebből a másik Sauber volánja mögött, de Magnussen és Kvyat sem járt rosszul.

Az első kanyar mindig nagyon rizikós tud lenni Monzában, ám a versenyzők precízen, gyakorlatilag komoly hiba és nagyobb ütközések nélkül jöttek el. Hamilton megtartotta az első helyét, miközben Ocon bejött Stroll elé. Verstappen rajtolt nagyot, hiszen a Red Bull holland pilótája feljött a 8. helyre. Ráadásul mindezt a keményebb keveréken abszolválta.

Így nézett ki a TOP-10 az első kört követően: Hamilton, Ocon, Stroll, Bottas, Räikkönen, Vettel, Massa, Verstappen, Pérez, Magnussen. Verstappen a harmadik körben jobb első defektet kapott, miután Massa az egyesben ráterelte a Williamst. Ezzel a Red Bull pilótájának minden esélye elszállt a jobb eredményre. Hihetetlen, hogy mennyire szerencsétlen a fiatal pilóta. A kiállásnál többek között egy új első orrkúpot is kapott. Massa ráadásul már a rajtnál is hibázott, amikor összeért Pérez Force Indiájával. Akkor a Williams első szárnya sérült.

Az FIA kivizsgálta a Verstappen-Massa esetet, de senki sem kapott büntetést. A 6. körben Hamilton már egy ideje a hátvédje előtt autózhatott, hiszen Bottas magabiztosan zárkózott fel a másik Mercedesszel, közvetlen Ocon és Vettel elé. Ekkor a két Ferrari között Stroll volt a Williamsszel. Két körrel később jött az újabb előzés Vettel neve mellett. A német rekorder Ocon mellett ment el. Ez a manőver egy harmadik pozíciót ért számára.

Räikkönen, aki az egész verseny ideje alatt a hátsó tengely problémájával küszködött, a 16. körben állt ki a friss gumikért. A Ferrari lassú volt a bokszban, 3.7 másodperc alatt cserélték ki az abroncsait. A bal első gumi jött le nehezen. A 6. helyről ment ki cserére, ideje korán. Egy körrel később Ocon is megtette ezt a 4. helyről. A Force India 1 másodperccel volt gyorsabb a kiállásnál. A francia lágy gumikat kapott.

Még ebben a körben Ricciardo előzött egy szépet a 6. helyért Pérez ellen. Stroll a 18. körben cserélt kereket. A Williams eddig a leggyorsabb tudott lenni a bokszban, de most egy nagyon gyenge cserét hajtottak végre, ami 4.4 másodpercig tartott. Az FIA pár másodperccel ezután megerősítette Palmer 5 helyes rajtbüntetését kanyarlevágás miatt, hiszen nem adta vissza a helyét Alonsónak. A spanyol a csapatrádión keresztül közölte, nevetséges a brit büntetése, amit igen kevésnek tartott. Később, miután a Renault technikai hiba miatt kiesett, és ezt megtudta 2005/2006 bajnoka, csak annyit mondott, hogy "KARMA".

A 26. körben Räikkönen elment Ocon mellett. A francia még megpróbált visszatámadni, de a Ferrari világbajnoka remekül védekezett, és utána elnyúlt. Vettel a 32. körben állt ki a lágy gumikért. A Ferrari gyors munkát végzett, hiszen 2.5 másodperc alatt abszolválták a cserét. A 33. körben Hamilton is végrehajtotta ezt a kiállást, szintén 2.5 másodperces cserével. Bottas 34. körben végrehajtott cseréje még ennél is gyorsabb volt: 2.2 mp. Vandoorne autójában hiába cseréltek motort a futam előtt, ezzel elveszítvén a 8. rajthelyét, a 34. körig jutott. Mondhatjuk ezt annak ellenére, hogy egy friss csomag került bele az autóba a Hondától. A rendszer azonban megint felmondta a szolgálatot.

Ricciardo 38. körben az 5. helyre jött vissza, szuper-lágy gumikon! A Red Bull remekül taktikázott és bejött az Ocon-Stroll-Massa duó elé. Rajta kívül csak Verstappen, Alonso és Grosjean volt még ezen a keveréken. A 41. körben jött is a Räikkönen elleni előzés... Agresszív manőver volt ez Ricciardótól. Verstappen pár körrel később szintén egy magabiztos előzést mutatott be az első kanyarban. Az utolsó helyről feljött a 10. pozícióba. Magnussentől vette el az utolsó pontot érő helyezést.

1 körrel a leintés előtt Alonso is feladta a küzdelmet, újabb technikai gondok miatt. A spanyol gépében is sok alkatrészt cseréltek, de hiába.

Hamilton győzelme egy pillanatig sem volt kérdés, különösen azok után, hogy Bottas került mögé. A két Mercedes, ha nem is kéz a kézben, de megnyerték az Olasz Nagydíjat.

Ez volt Lewis pályafutása 59. győzelme és 112. dobogója. A dobogó harmadik fokára Vettel állhatott fel, aki a maximumot hozta ki a versenyéből. A németnek nem volt reális esélye arra, hogy megelőzze a Mercedest. Ez egyúttal azt is jelentette, hogy az idény eleje óta először nem ő áll az élen a bajnokságban, hanem Hamilton!

Räikkönen olasz futama sem volt túl egyszerű, és csak az 5. helyet tudta megszerezni, közvetlen a parádézó és remekül taktikázó Ricciardo mögött, aki majdnem még Vettelt is megelőzte a dobogóért. Ocon és Stroll nem tudta megtartani a dobogós rajthelyét, de így is elégedettek lehetnek, hiszen fontos pontokat gyűjtöttek a 6. és a 7. pozícióban. Massa 8. és Pérez 9. helye dupla pontszerzést hozott a Williamsnek és a Force Indiának.

Készítette: www.KarikuszDesign.hu | Szerverhosting Partnerünk: EZit.hu Minden jog fentartva : AutoMotorCenter.hu 2010-2016